pengembara muslim
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» mengembara ke china secara backpack
DUBAI, UAE EmptyFri Oct 28, 2011 9:09 am by amir

» Assalamualaikum...
DUBAI, UAE EmptySat Sep 17, 2011 8:59 am by salma

» 7 masjid menarik di dunia
DUBAI, UAE EmptySun Dec 05, 2010 2:50 am by pak chik

» Adab-adab Bermusafir
DUBAI, UAE EmptySun Dec 05, 2010 2:48 am by pak chik

» Kembara Tempatan
DUBAI, UAE EmptySun Oct 24, 2010 6:11 am by zam

» makanan muslim yang power sepanjang pengembaraan.
DUBAI, UAE EmptySun Oct 24, 2010 6:09 am by zam

» Majlis Pelancaran KKMM Peringkat Negeri Johor
DUBAI, UAE EmptySun Oct 24, 2010 6:05 am by zam

» Taman Negara Tanjung Piai
DUBAI, UAE EmptySat Aug 28, 2010 3:18 am by zam

» Transit di Dubai International Airport
DUBAI, UAE EmptySun Jul 11, 2010 5:38 am by hellibra2

Gallery

DUBAI, UAE Empty
Who is online?
In total there are 2 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 2 Guests

None

[ View the whole list ]

Most users ever online was 121 on Tue Mar 08, 2011 10:57 am

DUBAI, UAE

2 posters

Go down

DUBAI, UAE Empty DUBAI, UAE

Post  pak chik Mon Aug 31, 2009 6:18 pm

Anda tahu DUBAI adalah bandar perdagangan bagi UAE yang terletak disemenanjung Arab....

Kali pertama saya menjejakan kaki di Dubai pada tahun 1992, waktu itu saya lihat Dubai Airport tidaklah sehebat KLIA. pengunjung dan paparan airportnya masih menutamakan ciri2 muslim seperti berpakaian, barang jualan dll. Bandaraya Dubai hanya 3km dari airport, so agak mudah kpd pengembara saperti saya. Saya sempat mengunjungi Abu Dhabi ibu negara UAE kira2 200 km dari dubai melalui leburaya... ditengah-tengah gurun pasir, waktu itu saya nampak juga kumpulan unta ditepi leburaya.

Kali ke2 saya hanya singgah di Dubai pada tahun 1997 dalam perjalanan ke London dengan MAS. Airport Dubai masih saperti biasa, pakaian berpurdah masih mudah dijumpai sekitar airport. saya juga sempat minum teh diairport, harganya agak murah juga.

Kali ke3 saya tiba di Dubai awal ogos 2009 yang baru lalu. saya amat terkejut dengan Airportnya yang baru dan moden. memang hebat. airport cukup sibuk, ribuan pelancong menyaksikan Dubai jauh berbeda dari apa yang saya lihat sebelum ini. Kedai bebas cukai dipenuhi dengan jualan rokok, arak, tembakau disamping barangan jenama Eropah & USA. Dubai...dulu dan sekarang.

Airasia kini terbang ke Abu Dhabi... pintu masuk ke timur tengah, saya berminat untuk kesana lagi, jika ada kawan2 yg berminat menjelajah semenangjung arab termasuk Oman dan Yamen, jom kita bersama...

pak chik

Back to top Go down

DUBAI, UAE Empty Re: DUBAI, UAE

Post  kggadong Wed Sep 23, 2009 1:24 am

pak chik wrote:Anda tahu DUBAI adalah bandar perdagangan bagi UAE yang terletak disemenanjung Arab....

Kali pertama saya menjejakan kaki di Dubai pada tahun 1992, waktu itu saya lihat Dubai Airport tidaklah sehebat KLIA. pengunjung dan paparan airportnya masih menutamakan ciri2 muslim seperti berpakaian, barang jualan dll. Bandaraya Dubai hanya 3km dari airport, so agak mudah kpd pengembara saperti saya. Saya sempat mengunjungi Abu Dhabi ibu negara UAE kira2 200 km dari dubai melalui leburaya... ditengah-tengah gurun pasir, waktu itu saya nampak juga kumpulan unta ditepi leburaya.

Kali ke2 saya hanya singgah di Dubai pada tahun 1997 dalam perjalanan ke London dengan MAS. Airport Dubai masih saperti biasa, pakaian berpurdah masih mudah dijumpai sekitar airport. saya juga sempat minum teh diairport, harganya agak murah juga.

Kali ke3 saya tiba di Dubai awal ogos 2009 yang baru lalu. saya amat terkejut dengan Airportnya yang baru dan moden. memang hebat. airport cukup sibuk, ribuan pelancong menyaksikan Dubai jauh berbeda dari apa yang saya lihat sebelum ini. Kedai bebas cukai dipenuhi dengan jualan rokok, arak, tembakau disamping barangan jenama Eropah & USA. Dubai...dulu dan sekarang.

Airasia kini terbang ke Abu Dhabi... pintu masuk ke timur tengah, saya berminat untuk kesana lagi, jika ada kawan2 yg berminat menjelajah semenangjung arab termasuk Oman dan Yamen, jom kita bersama...

pengembaraan pak chik amat sy kagumi.... bila nak sambung cerita dubai..

kggadong

Back to top Go down

Post  pak chik Fri Nov 20, 2009 5:09 pm

kggadong wrote:
pak chik wrote:Anda tahu DUBAI adalah bandar perdagangan bagi UAE yang terletak disemenanjung Arab....

pengembaraan pak chik amat sy kagumi.... bila nak sambung cerita dubai..

Tak ada ke kawan2 nak ke Dubai, saya cadang nak kesan bulan Feb, yg berminat turut serta maklumkan melalui forum ini, saya akan hubungi anda.

pak chik

Back to top Go down

Post  Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics